Казкотерапія
Казкотерапія як метод практичної психології для дітей та дорослих
Терапевтичні казки стають популярним засобом корекції психологічного стану дітей та дорослих, що мають проблеми з тривожністю і відчуттям страху, проблеми в спілкуванні з іншими людьми, мають занижену самооцінку тощо.
Казки протягом багатьох століть були джерелом народної мудрості і досвіду, і виконували набагато більше функцій, ніж розважання дітей. В казказ здавна люди різних народів закладали основи моральних цінностей, навчали розрізняти добро і зло, виховували, наставляли, радили і втішали. Казкотерапія як напрям психології увібрала в себе все найкраще, що містила багатовікова казкова спадщина людства. Сьогодні цілюща сила казок у формі казкотерапії заграла новими барвами, набула нової сили, підкріпленої досягненнями сучасної психологічної науки,
Казкотерапія на віртуальній полиці онлайн книгарні
На цій сторінці ви знайдете багатий вибір книжок для казкотерапії, що призначені для дітей дошкільного віку, молодших школярів, підлітків, і навіть для дорослих.
Насамперед, це питання самооцінки, адекватного і об’єктивного погляду на себе. Це не так просто, як здається. Інші люди часто бачать нас зовсім не такими, якими ми вважаємо себе самі.
Також тут ви знайдете наукові праці і практичні посібники для фахівців, психологів та психотерапевтів, як саме використовувати казки для казкотерапії, як підбирати книги для корекції стану для того чи іншого пацієнта, маленького чи дорослого.
На яких рівнях працює казкотерапія
Казкотерапія працює на чотирьох рівнях:
- Образному, або метафоричному — казки сповнені фантастичних і реалістичних образів, в них закарбовані древні архетипи, що дозволяють дітям усвідомити ті чи інші сторони особистості, оцінити ті чи інші моделі поведінки, щоб потім співставити це з реальним життям.
- Емоційному — на рівні почуттів та емоцій.Слухаючи психотерапевтичні казки, дітям легше впоратись з власними страхами і тривожністю, перестати боятись когось або чогось, підвищити самооцінку, якщо така проблема була, навчитись емпатії.
- Педагогічному — казкотерапія ще і виховує, прищеплює дитині моральні цінності і норми поведінки, навчає спілкуванню, сприяє розвитку мовлення.
- Духовному — це про добро і зло, про гармонію і красу, про правильний вибір в життєвій ситуації, про людяність і любов в найширшому сенсі цього слова.
Казкотерапія — дієвий і перевірений часом психотерапевтичний метод, прийнятний не лише для маленьких дітей. Психотерапевтичні казки застосовуються психотерапевтами-практиками в складі комплексної психотерапії і для дітей, і для дорослих. Спеціалісти нерідко доповнюють казкотерапію ще і заняттями з арт-терапії та іншими методами подолання психологічних проблем.
Кому показана казкотерапія, в яких випадках вона може дати стійкий позитивний ефект? Насамперед, дітям, що мають проблеми в емоційній сфері і в поведінці. Дітям та підліткам з заниженою самооцінкою. Дітям, підліткам і дорослим, що пережили сильний стрес, потрясіння, важку психологічну кризу. Психотерапевтичні казки здатні поступово подолати наслідки стресового стану, і точно не нашкодять ані дитині, ані дорослій людині. В цьому є великий плюс казкотерапії як методики.
Книги для казкотерапії в нашій книгарні можна поділити на дві категорії: власне терапевтичні казки для різних вікових груп, направлені на корекцію певних психологічних проблем, і посібники для фахівців про застосування казкотерапії як психотерапевтичної методики.