Психологічні ігри
Психологічні ігри - ефективний інструмент у роботі з дітьми та дорослими
Практикуючі психологи часто вдаються в роботі до такого інструменту, як психологічні ігри. Це не просто настільні ігри чи набір вправ, завдань для розваг. Психологічні ігри складені таким чином, щоб допомогти діагностувати психологічні проблеми та опрацювати багато важливих для людини тем, що потребують вирішення.
Психологічні ігри допомагають адаптуватися до обставин життя, виробити правильне ставлення до них, знизити психологічне навантаження і рівень стресу, що виник під тиском тих чи інших життєвих ситуацій. Одним словом, психологічні ігри допомагають людині краще зрозуміти себе, свої страхи і комплекси, фобії і ставлення до обставин, що склалися, свою реакцію на людей, слова, події. В ігровій формі легше долати проблемні стани та вирішувати корекційні завдання.
Психологічні ігри для дітей та підлітків для розвитку внутрішнього світу
У роботі з дітьми психологічні ігри особливо ефективні, адже діти все сприймають набагато краще та легше в ігровій формі, як навчання, так і саморозвиток та коригувальні техніки.
Психологічні ігри для дітей стимулюють уяву та креативне мислення, а також розвивають логічне мислення. У дітей за допомогою психологічних ігор можна формувати соціальні навички та навчати культурі спілкування. Для роботи з дітьми психологи вибирають ігри, що відповідають віку дитини. Психологічні ігри для дітей можуть включати такі елементи, як малювання, рольові ігри, конструювання, які захоплюють дітей і в той же час дають правильний настрій і дозволяють ненав'язливо, але ефективно вирішити поставлені психологом завдання.
Психологічні ігри для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку дуже важливі для емоційного розвитку, для розвитку емпатії
Психологічні ігри для підлітків дуже добре допомагають проявити себе, тобто сприяють самореалізації підлітка, який шукає своє місце у соціумі та в житті в цілому. Комунікативні навички у групових психологічних іграх також розвиваються дуже успішно. Взаємодія, співпраця, здорове суперництво без негативних проявів заздрощів, агресії — цьому можна навчати підлітків під час цікавої психологічної гри.
Існують індивідуальні та колективні чи групові психологічні ігри для підлітків. Настільні, творчі, рольові ігри - вибір ігор в арсеналі практикуючого психолога, який працює з дітьми та підлітками, має бути досить широким, щоб до кожної ситуації підходити індивідуально, враховувати особистісні та психологічні особливості кожного підлітка, школяра. Психологічні ігри для підлітків допомагають підняти самооцінку, розвивають лідерські якості, зміцнюють міжособистісні взаємини та навчають дітей висловлювати свої почуття.
Деякі психологічні ігри для підлітків та дорослих є складовою такого методу психології, як транзактний аналіз. Коли за допомогою ролей у грі учасники проживають ту чи іншу ситуацію, виявляють себе і роблять висновки, інтерпретують соціальні взаємодії і таким чином навчаються розуміти власні реакції та реакції інших людей на ті чи інші слова, життєві ситуації, події, моделі поведінки.
>Кому корисні психологічні ігри?
Усім, хто хоче опрацювати свої негативні психологічні установки, дізнатися більше про себе, підняти самооцінку, зняти стрес та покращити свої комунікативні навички. За допомогою психологічних ігор можна вирішити досить складні життєві та психологічні проблеми, якщо підійти до питання у всій серйозності та професіоналізмі.
Не важливий вік: психологічні ігри однаково ефективні і для дорослих, і для дітей, хоча, звичайно, вибір тієї чи іншої гри має ґрунтуватися насамперед на віці пацієнта, і на тому колі завдань, які покликана вирішити психологічна гра. У певному сенсі до психологічних ігор можна віднести метафоричні карти, або МАК, які можна купити в нашому книжковому онлайн магазині.
Ви можете вибрати та купити психологічні ігри на сайті онлайн книгарні VRB-BOOKS, де зібрані книги з психології всіх можливих напрямків. Уважно прочитайте опис гри, в якому має бути зазначений вік, на який розрахована гра, та перелік завдань, які вона допоможе вирішити. Ознайомтеся з інструкцією до гри, правилами. Щоб мета гри була успішно досягнута, всі гравці повинні чітко розуміти правила та дотримуватися їх. Не забувайте, що психологічні ігри - це все ж таки ігри, тобто це розвага (причому з користю!), захоплююче проведення часу, відмінний антистрес і антидепресант, та ще й саморозвиток. Це нові можливості, які обов'язково варто скористатися.